škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 664156

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;185444
Hakan söylediklerinin baş kısmına katılıyorum.Bende 2003 octi col.fiyatına nerdeyse bu tarz bir araç bakıyorum,eğer temiz kullanıldıysa neden sorun olsun ki.Yeter ki araç temiz kullanılsun bakımı da zamanında yapılsın.Ben böyle bir aracı alsam bakımlarını bir gün sektirmem.ben col.alaldan bu yana 3,5 yıl içinde bir defa 10 gün geciktirdim onuda fethiye de yaptırmak için geciktirdim.Bulunduğum yere 60 km fethiye.Bulunduğum yerde adam gibi bu işlerden anlıyan olmadığı için.Ayrıca bu araçlara binmek için milyarder olmaya gerek yok.Sadece zama nında bakımları adam gibi yapılsın.Kullanırken hor kullanılmasın.Zira benim aldığım araç col.8 yaşında olmasına rağmen bir çizik yoktu içi sıfır alınmış gibiydi görenler sıfırmı aldın diyorlardı.Yani benim gibi çiçeğe bakar gibi bir araç bulsam aslında bana ve torunlarıma kadar gider.Ben yılda 6 binkm yol yapan birisiyim.İLK aşk ENGİN'İN forumunda ki Tivoli nickli arkadaşlar görüştüm yakıt ortalaması gayet güzel ve yakıt verilerini aldığımda beni bu araç tatmin eder dedim.Yani bu araç kevgire dönmüş olabilir ama temiz araçlar var gerçekten.

Hakan sen oradan ayrıldıktan sonra bana telefon etti 20 dk görüştük resmen yalvarıyorlardı,herşey mükemmel böyle bir temiz araç bulman zordur,falan filan.sonunda karar veremedim dedim.Böylece bu octi serüvenide son bulmuş oldu.Aramaya devam.
tekrar diyorum o zaman Nice Octilere... :++::++::++:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;185445
:+1:diyorum başkada birşey demiyorum:ok:
Hasan bey sen çabuk pes etmişsin yaw:++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;185446
Anasının gözü desene o zaman.
hocam aslında güzel hesap :++::++: Türkiyede 81 il var e doğal olarak 81 plaka oluyor aracın plakalarını değiştir 81 defa örneğin araba 10.000 tl 81 plaka değiştir farklı farklı ne hesaplar çıkıyor.adamlar zengin olur valla çünkü böyle dolandırıcılıklar var aynı arabayı birden çok kişiye satıyorlar iyiki siz denk gelmemişsiniz denk geldiniz ama almadınız:++::++::++:

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;185448
Hasan bey sen çabuk pes etmişsin yaw:++:
Doğruya mı Hocam? :++::haha:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185430
Evet aynısı, araba fahişe orası kesin :D
:++::++::++:hakan senin adaş demişdir artık ulen benim adaş geldi bizim işi mok etti halbu ki gelip alıp gidecekti diye.neyse hakan ben tek başıma gelcektim sonra anklarada 1-2 gün kalmayı düşünüyordum.Olmadı artık başka bir zaman ve bilinmiyen bir tarihe.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;185451
:++::++::++:hakan senin adaş demişdir artık ulen benim adaş geldi bizim işi mok etti halbu ki gelip alıp gidecekti diye.neyse hakan ben tek başıma gelcektim sonra anklarada 1-2 gün kalmayı düşünüyordum.Olmadı artık başka bir zaman ve bilinmiyen bir tarihe.
hocam Hakanla buluşma yapardınız ufaktan gelseydiniz :D:D ama eliniz boş döncektiniz orasıda ayrı mesele:++::haha:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hocam yanlış anlıyon. Ya da anlamak istemiyon.

24 liraya verdikleri Elegance böyle olur, 27-28'e verdikleri Elegance başka olur. Ucuza 18'lik kız sorarsan muhabbet tellalına, o da sana kart karıları getirip al bu 18 yaşında der, sende bende inanmıyoz bakınca anlaşılıyor, aynı mesele.

Aylar geçti, buldun mu? Bulamazsın.....

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185454

24 liraya verdikleri Elegance böyle olur, 27-28'e verdikleri Elegance başka olur. Ucuza 18'lik kız sorarsan muhabbet tellalına, o da sana kart karıları getirip al bu 18 yaşında der, sende bende inanmıyoz bakınca anlaşılıyor, aynı mesele.

nerelerden örnek veriyon yaw Hakanım :++::++::++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;185450
Doğruya mı Hocam? :++::haha:
yani octi işini bırak sana gelmez dediye sende bu olaya katıldığını ve bu aşka son vermem gerektiği kanaati sende de hasıl olmuş gibi,dolayısıyle bu sevdadan vazgeç segmet düşür diyorsun gibi.gibisi bile fazla hatta.Hakan'ın dediğine katılmakla beraber bu tarz araç çok yüksek öle ahım şahım lüx araçlar değil ki.Bakımları zamanında yapılsın adam gibide bakılsın,temi zkullanılsın neden sorun olsun ki.nitekim denedim a4 ile sorunsuz bi şekilde binen o kadar çok insan var memur adam tek maaşla bal gibi bakıyor ve biniyor.Olsa olsa her benzin zammından sonra bi dua yaparız zamda emeği geçenlere:++:3 gün sonrada unutur gideriz.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 21:19:43 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan abiye katılıyorum.

25bine gül gibi emotion 1.3 multi puntolar var 90hp en full donanım.Octiden çok kaçar az yakar.Yine Fabia 2 1.4 TDI ambiante bulanabilir ama octi cidden çok zor hocam.

Octi elegance da Türkiye şartların gayet lüks bir araç bence.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 21:20:26 Gönderen: dgn »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hocam niye anlamak istemiyon ki, hala bakımı yapılsın fasa fiso binelim edelim tırı vırıı.....

Bak abi, bura Angara, Muğla değil. 2.elin galbi burda atar. Yahu bakımını yapan eden tertemiz binmiş adam, 70.000 km'deki A5 Elegance'ını sana 24'e gaptırır mı? Bi akıllı sen misinde bütün Elegance sahipleri gerizekalı?

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;185457
yani octi işini bırak sana gelmez dediye sende bu olaya katıldığını ve bu aşka son vermem gerektiği kanaati sedede hasıl olmuş gibi,dolayısıyle bu sevdadan vazgeç segmet düşür diyorsun gibi.gibisi bile fazla hatta.Hakan'ın dediğine katılmakla beraber bu tarz araç çok yüksek öle ahım şahım lüx araçlar değil ki.Bakımları zamanında yapılsın adam gibide bakılsın,temi zkullanılsın neden sorun olsun ki.nitekim denedim a4 ile sorunsuz bi şekilde binen o kadar çok insan var memur adam tek maaşla bal gibi bakıyor ve biniyor.Olsa olsa her benzin zammından sonra bi dua yaparız zamda emeği geçenlere:++:3 gün sonrada unutur gideriz.
hocam octiden hayır gelmez octi kötü arabamı hayır hiçte bile ama gerçekten bir uğursuzluk var üstünüzde yada a5 leri geçin yada biraz daha bütçeyi arttırın arkadaşın arabayı satıyoduk adam aradı neden bu kadar ucuz diye almıcam dedi arkadaşta naparsan yap dedi buda böyle bişey yani adam iyi niyetli satıcıysa tamam ama gerçekten piyasa fiyatından ucuz olan arabalara pek güven olmuyor :++::haha:   üzerinizdeki bu octi uğursuzluğu nedir hocam ya :D:D artık ilanlarda satılmıyor baktığınızda sorunlu çıkmaya başladı şimdide:++::++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185454

Hakan bende zaten kart karılardan mı tazelerden mi diye sana bakıver dedim ya.Ben rahmetliyi almadan önce 3 ayda zor buldum.daha 2 ay bile olmadı yani 10 günü yatakta geçirmişim.Kaldı ki daha önce milas'ta bulmuştum bir octi 4 yıl önce gitmeden önce adama telefon ettim araçda herhangi bir sorun varmı diye,adam süper temiz ve sorunsuz demişti.Gittik baktık aaaaaaa birde baktık ki adam arkaya buğday ekse rahatlıkla yetişecek:++: tahıl zamanında buğday alabilecek düzeyde.sonra arka cam mekanizması bozukmuş ve 1000tl olduğunu söyledi ama dama söverek geldik geri.Ama adam adam gibi bakmış taaaaaa istanbul'dan aldık geldik bir tane çizik bile yoktu.Yani ararsanız oluyor.Ben Antalya serik'te ki col.23250 ye alacağıma 1-2 milyar daha verip a5 neden olmasın diyorum o kadar.Yoksa çok şeymi istiyorum.Bulana kadar devam.Bu garibana 5-6 yaşında 2.el boşanmışı çok görme hakan.Arayan bulur ama sabır biraz.:):(

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;185464
Hakan bende zaten kart karılardan mı tazelerden mi diye sana bakıver dedim ya.Ben rahmetliyi almadan önce 3 ayda zor buldum.daha 2 ay bile olmadı yani 10 günü yatakta geçirmişim.Kaldı ki daha önce milas'ta bulmuştum bir octi 4 yıl önce gitmeden önce adama telefon ettim araçda herhangi bir sorun varmı diye,adam süper temiz ve sorunsuz demişti.Gittik baktık aaaaaaa birde baktık ki adam arkaya buğday ekse rahatlıkla yetişecek:++: tahıl zamanında buğday alabilecek düzeyde.sonra arka cam mekanizması bozukmuş ve 1000tl olduğunu söyledi ama dama söverek geldik geri.Ama adam adam gibi bakmış taaaaaa istanbul'dan aldık geldik bir tane çizik bile yoktu.Yani ararsanız oluyor.Ben Antalya serik'te ki col.23250 ye alacağıma 1-2 milyar daha verip a5 neden olmasın diyorum o kadar.Yoksa çok şeymi istiyorum.Bulana kadar devam.Bu garibana 5-6 yaşında 2.el boşanmışı çok görme hakan.Arayan bulur ama sabır biraz.:):(
hocam bende ilk kazamda toledo vardı bizde takla atmıştım 7 defaydı büyük ihtimal kendim çıktım jandarmayı filan tanıdıkları aradım geldiler Edirne-Uzunköprüde olmuştu olay :) sağolsun yoldan geçen bir aile yardım etmişti. neyse konuya dönelim :D hocam siz merak etmiyin acelenizde yokmuş zaten bulucaz :)

Yaptım Olacak :D:D:D:D dünyada 1 tane bile octi kalmasa gerekirse kendimiz üreticez ama size bulucaz hocam merak etmiyin :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodam_1985;185462
hocam octiden hayır gelmez octi kötü arabamı hayır hiçte bile ama gerçekten bir uğursuzluk var üstünüzde yada a5 leri geçin yada biraz daha bütçeyi arttırın arkadaşın arabayı satıyoduk adam aradı neden bu kadar ucuz diye almıcam dedi arkadaşta naparsan yap dedi buda böyle bişey yani adam iyi niyetli satıcıysa tamam ama gerçekten piyasa fiyatından ucuz olan arabalara pek güven olmuyor :++::haha: üzerinizdeki bu octi uğursuzluğu nedir hocam ya :D:D artık ilanlarda satılmıyor baktığınızda sorunlu çıkmaya başladı şimdide:++::++:
hasan bey ben buna uğursuzluk demiyorum ama herşeyde bir hayır vardır,demek ki yaşayacaklarımız göreceklerimiz var ondandır.Öyle haybeden olmuyor araştırıp soracağız bakacağız olacak yani bunlar.
Başka araçlara gelince mümkün görünmüyor bu segmentte,bu kadar konfor,genişlik,sağlamlık.Araç için ayıracağım fiyat bu kadar.Bundan böyle bir araç alıp sonrada bir arsa var onu satıp daire almayı düşünüyorum.Hanımdan fathiye ölüdeniz yolunda daire var ama birde kendim düşünüyorum.Bir tek çocuk var zaten.Bir araba 2 de daire yeter bana.