škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 653602

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;190721
Hadin güle güle bin hocam, çilesine değdiyse sıkıntı yok ;)

FSI mı?
:ok::knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar uzun yolda 6.8 yaktırdım ama aracın gaz pedalına alışamadım halada zorlanıyorum.zira a4 ile o kadar farklı ki çok hassas yaw.ama debriyaj sert biraz.cc çalıştırmasınıda bilemedim:knp: doğrusu zira aracı tanıyacak kadar zamanım yoktu hemen yola çıktık.aracın deposu boştu benzin alacağız deponun nerden açılacağını bilemedik pompacıda uğraştı biraz ama nafile.heme sahibini aradım meğersem kumandaya 2 defa açma düğmesine basılacakmış ve daha sonra kapağın üzerine dokunmak gerekiyormuş. yalovayı geçtim ayağım ağrımaya başladı bu defada cc kullanmasını yapamadım bir daha aradım.meğersem sol koldaymış octi col.direksiyonda ya.öğrendik güzel bişi ama olan yüklenmeyi yapmışım.gaza dokunrtmuyor zaten.bede redline yapacakmışım gibi köklüyorum anormal bir yakıt bana göre 6.8lt yakıt uzun yolda.ben bu gaz pedalına alışana kadar baya benzinciler kar yaparlar gibi.:++:Ya birde arkadaşlar bu noter kağıdında arac ağırlığı net 1400kg yazıyor ne bu yaw audi mi mübarek.kafasına göre sallama  sanırım bu.
Arkadaşlar birde kitapçıkk  var gerçi ama bu direksiyonun sağında ve solunda düğmeler var bir sürü sağındakileri anladımda solundakiler ne işe yarar ki.birde ampule benzer bişi var?
Arkadaşlar birde elegans olmasına rağmen kendiliğinden katlanır ayna özelliği yokmuş.birde hıl holderde yokmuş.skoda saçmalığı burdada devam ediyor.:sopa:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sert debriyaj baskı balata bitmeye yüz tuttuğundan ötürüde olabilir, hidroliktende.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 19:09:46 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam Tekrar Hayırlı Olsun :) alışana kadar  baya zaman alır :)
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi hayırlı uğurlu olsun, aldığınız araç hangi ilandaydı?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayna zaten katlanmıyor ama hill holder olması lazım değil mi???

1400 kg aşağı yukarı doğrudur. A4'ten ağır araç.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun.... ben de aracımı ortaca dan almıştım... esnaf sanatkarlar da çalışan bir bayanın kızı, kendisi aynı zamanda iş yerinden aradaşımdı... ama ben direk uçakla dalaman, ordan beni aldılar, arabaya baktırmadım bile, doğru notere, ordan vur çanakkale üzeri edirne kırklareli ve istanbul... 1300 km ye yakın yol yaptım... ama beni çok güzel karşılamışlardı sağolsunlar. :) kahvaltılar, çaylar zaten var da bir de dönüşte bagaja bir çuval limon portakal ve mandalina koymuşlardı, ömrümde yediğim en lezzetlileriydi valla... tekrar hayırlı olsun aracınız... kazasız belasız kullanın...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;190771
Sert debriyaj baskı balata bitmeye yüz tuttuğundan ötürüde olabilir, hidroliktende.
yok hakan ustalara sordum expertiz yapan elemana.sadece ön diskler vede balatalar 10-15 km sonra değişmesi gerekir dedi.Zira debriyajdan ayağımı kaldırır kaldırmaz hemen fırlıyor.Sanrım belkide ben gaz ile debriyajı kıyaslaıyorum arada ki fark beni bu yorumu yapmama neden olabilir.birde 2.5 aya yakın zaman araçda kullanmadım ondan da olabilir.yakında sorun olursa çıkar foyası ortaya.Ama daha önceki octi içinde ustalar balatalar bitik bu dedi birde diskler toranalanması gerek demişti ben 10 bin km yaptım halada sorunsuz biniyordum.Frenler çok hassas gerçekten.şimdi 14 km yaptım geldim 7,6lt idi.baya alışmaya başladım.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;190802
Ayna zaten katlanmıyor ama hill holder olması lazım değil mi???

1400 kg aşağı yukarı doğrudur. A4'ten ağır araç.
turker bey hıl holderın olup olmadığını nasıl anlamalıyım.zira bilmediğim epey işaretler var pc de.direksiyonun solunda ki işaretleri bilmiyorum mesela.

06lkn66

• Ziyaretçi
hocam rampa yukarı kalkış yapacağınız zaman arabanın geri kaçmasını önlüyo bu sistem öyle bi yolda frenden ayağınızı çekin ama hemen kalkmayın ağır ağır kalkın bakın araba geri kaçmıyorsa vardır

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ALLAH güle güle kullandırmak nasip etsin.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;190831
hocam rampa yukarı kalkış yapacağınız zaman arabanın geri kaçmasını önlüyo bu sistem öyle bi yolda frenden ayağınızı çekin ama hemen kalkmayın ağır ağır kalkın bakın araba geri kaçmıyorsa vardır
bi deneyeyim bakalım.:ok:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;190826
turker bey hıl holderın olup olmadığını nasıl anlamalıyım.zira bilmediğim epey işaretler var pc de.direksiyonun solunda ki işaretleri bilmiyorum mesela.

Hill holder olmalı bence, yazılanı yapıp bir deneyin.

Direksiyonun üzerindekileri diyorsanız müzik sistemi kumandaları olması lazım.

Hız sabitleyici sadece sinyal kolunda galiba. Collection'daki gibi direksiyonda da yol yanlış hatırlamıyorsam. Ama collection debriyajı bariz hafif.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;190983
Hill holder olmalı bence, yazılanı yapıp bir deneyin.

Direksiyonun üzerindekileri diyorsanız müzik sistemi kumandaları olması lazım.

Hız sabitleyici sadece sinyal kolunda galiba. Collection'daki gibi direksiyonda da yol yanlış hatırlamıyorsam. Ama collection debriyajı bariz hafif.
:ok::+1::)