škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 651931

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;186951
hocam şuna bakın birde

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=319156

bende aracımı doddan aldım memnunum ayrıca pazarlık yapma şansında var

fotoyu büyütünce araç üstündeki fiyat daha yüksek sanki 26 750 yazıyor ama ekranda 25 850 düşürmüşler
Teşekkürler kalender arkadaş.yarın bakalım bir telefon edeyim ne diyecekler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;186516
Aboouu Nadir :D
Bu aracı hafta sonu gördüm ve kullandımda..ender temizlikte bir araç,tafsiye ederim.
Yeniden...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahinbey;187032
Bu aracı hafta sonu gördüm ve kullandımda..ender temizlikte bir araç,tafsiye ederim.
ambiante donanım için çok para,ayrıca yukarda ki dod da bulunan arac için telefon edeceğim bakalım ne diyecekler,ama vardır bi bit yeniği gibi.Ambiante den daha ucuz olması enterasan gibi.:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hem DOD'daki hem de Nadir'deki araçlar kazalıdır bence çünkü bu paraya bu arabayı verse verse acelesi olan ya da piyasayı pek bilmeyen bir binici verir. Hadi kaza yok diyelim, o zaman bu kadar durmaz hemen satılır.

HOcam beylikdüzündeki fsi önden düzgün duruyor, özellikle tampon çamurluk uyumu kusursuz duruyor ama fotoğraflar yetersiz, sahibini iyice silkelemek gerek :)

Benim fikrim, şimdi farzedelim fsi'a direkt enjeksiyon tüp geldi... 2.5 tl'ye taktırdınız. 25 de araba, oldu mu 27.5... Ki takılacağı şu an mechul. Takılmazsa zaten daha fazlasını benzine vereceksiniz. fsi almayın bence.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;187053
http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=319268

Bu güzel görünüyor, sormakta fayda var.

Far plastiği solgun biraz, km oynanmış olabilir mi? İçine girince az çok anlaşılır.
Veya diğer far normalse sol far hava almış olabilir ama diğer farı göremiyoruz.

Hocam bi arasın derim, beyaz elegance sınırlı sayıda var :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;187124
Bu güzel görünüyor, sormakta fayda var.

Far plastiği solgun biraz, km oynanmış olabilir mi? İçine girince az çok anlaşılır.
Veya diğer far normalse sol far hava almış olabilir ama diğer farı göremiyoruz.

Hocam bi arasın derim, beyaz elegance sınırlı sayıda var :)
Hocam beyaz renkde hoş ama hem fiyat yüksek hemde farlar beni işkillendirdi:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam fiyat yüksek değil.

Far olayına bakmak lazım ama km'de şüphe yoksa ve kazası da yoksa fiyat iyi.

Gerçi dod iyi arabayı bu fiyata vermez ama...

Hocam bende 25 lira olacak, 30'dan aşağı araba bakmam :) Borç harç hallederim bi şekilde.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu iste sınır yok, cıktıkca cıkıyorsun,
normalde arabayı degistiriyorsan, az bisey katmak mantıklı,
fakat Hocamın durumu farklı, zorunlu bir degisiklik :-)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;187249
Hocam fiyat yüksek değil.

Far olayına bakmak lazım ama km'de şüphe yoksa ve kazası da yoksa fiyat iyi.

Gerçi dod iyi arabayı bu fiyata vermez ama...

Hocam bende 25 lira olacak, 30'dan aşağı araba bakmam :) Borç harç hallederim bi şekilde.
zaten 3 lirası benden değil düşün yani.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;187260
bu iste sınır yok, cıktıkca cıkıyorsun,
normalde arabayı degistiriyorsan, az bisey katmak mantıklı,
fakat Hocamın durumu farklı, zorunlu bir degisiklik :-)
:ok::+1::+1::+1::+1::+1:evet aynen dediğin gibi kaza yapmamış olsaydım değiştirme fikrim asla yoktu,ufaktan daire veya memleketimde alt katı kardeşimin hissesine düşen mağaza var kirada onun üstü bana düştü hissede/kurada,ev demeye şahit isterde onu yıkıp 100m2 oraya kayfime göre bir ev düşünüyordum ama bu çıktı birden.3-4lira borçlanayım da hem değişiklik olsun bir dedim a5 alayım almışken nasılsa bir daha değiştiremem diyorum.Bu fakirin görüp göreceği a5 octi belki bundan sonra artık araç değiştiremem( kaza olursa başka bilemem,Allah göstermesin)bundan böyle,masraflar çoğalıyor.Hanımdan bir daire var şimdi ama kirasını k peder alıyor.Birde kat karşılığı daire olma ihtimali olan bir yer var onu satarsak belki hayal gibi ama audi a6 2.el dizel olabilir ama yaş 50 mi olur,60 mı bilemem.Ama bana göre şimdilik ya a5 yada antalya serik:+1:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Al hocam al :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;187267
Al hocam al :D
hangisinden gökhan?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sizin yapmak istediginizi anladım ben, acelem yok, sote bisey olursa alırım diyorsunuz,
bu durumda internetten iyi takip edip, teker teker hepsini arayıp uzun uzun konusup pazarlık oranını ögrenmek, aynı güzergahta olanları belirleyip, telefonda mantıklı gelenleri gidip görmektir, tabi para cebinizde ise,
ayrıca cok temiz ve uygun fiyatlı aradığınız icin :++: birazda sansa ihtiyacınız var, nete düser düsmez hemen ararsanız, nakite ihtiyacı olan birinden ilk sahibinden tertemiz bir arac bulmak imkansız degil, bide bu görüsmeleri yazıya dökerseniz kagıt üzerinde mantıklı olan ortaya cıkıyor zaten(hatta excel de bi tablo bile olusturulabilir), 3-5 seceneğe düsürüp, gidip görüp, telde söyledikleriyle uyuşanı alabilirsiniz,
bunların hepsi kismet isi,

motor konusunda ise, cok yakın bir arkadasım 4 yıldır sıfır aldığı fsi kullanıyordu ve cok memnundu, sadece benzin secer dedi, aynı yerden iyi benzin al dedi,
ben fsi almadan önce bahsettigim arkadasımın arabasıyla 600 km uzun yol yapmıstım, hayran kalmıstım, 6 ileri sessiz sedasız yolculuk, normal kullanımda bir depo ile 950km gidiyor,uzun yolda böyleyse ve cok km yapmıyorsanız fsi' i dizele veya tüpe alternatif olarak görmüstüm ve fsi aldım,
2-3 haftadır biniyorum, sehirlerarası bu soguk havalarda 100 km hızla 6 litre yakıyor, yani km de 240tl, 90 km hızla 5,5lt görmek mümkün, sehirici cok sıkısık trafige girmiyorum 7 litre yakıyor,
cok km yapıyor iseniz tüplü mpi alın ama, tabi hesabınızı yaparken ilk calıstırmalarda benzinle calıstığını, tüplünün bakım maliyetinide hesaba katın, artı tehlikesini,

ayrıca fsi 115 beygir, mpi 102 beygir, fsi mpi den mutlaka daha seridir, birde tüp eklenirse fark artar diye düsünüyorum, bunlar atmosferik motorlar, turbolu degiller, performans bekliyorsanız tsi almak gerekiyor, tsi sakin kullanımda az yakar, ama seri kullanımda resmen icer,

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Şahinbey;187032

Alıntı yapılan: mustisahin;187275
Hocam sizin yapmak istediginizi anladım ben, acelem yok, sote bisey olursa alırım diyorsunuz, [/SIZE]
bu durumda internetten iyi takip edip, teker teker hepsini arayıp uzun uzun konusup pazarlık oranını ögrenmek, aynı güzergahta olanları belirleyip, telefonda mantıklı gelenleri gidip görmektir, tabi para cebinizde ise,
ayrıca cok temiz ve uygun fiyatlı aradığınız icin :++: birazda sansa ihtiyacınız var, nete düser düsmez hemen ararsanız, nakite ihtiyacı olan birinden ilk sahibinden tertemiz bir arac bulmak imkansız degil, bide bu görüsmeleri yazıya dökerseniz kagıt üzerinde mantıklı olan ortaya cıkıyor zaten(hatta excel de bi tablo bile olusturulabilir), 3-5 seceneğe düsürüp, gidip görüp, telde söyledikleriyle uyuşanı alabilirsiniz,
bunların hepsi kismet isi,

motor konusunda ise, cok yakın bir arkadasım 4 yıldır sıfır aldığı fsi kullanıyordu ve cok memnundu, sadece benzin secer dedi, aynı yerden iyi benzin al dedi,

ben fsi almadan önce bahsettigim arkadasımın arabasıyla 600 km uzun yol yapmıstım, hayran kalmıstım, 6 ileri sessiz sedasız yolculuk, normal kullanımda bir depo ile 950km gidiyor,uzun yolda böyleyse ve cok km yapmıyorsanız fsi' i dizele veya tüpe alternatif olarak görmüstüm ve fsi aldım,
2-3 haftadır biniyorum, sehirlerarası bu soguk havalarda 100 km hızla 6 litre yakıyor, yani km de 240tl, 90 km hızla 5,5lt görmek mümkün, sehirici cok sıkısık trafige girmiyorum 7 litre yakıyor,
cok km yapıyor iseniz tüplü mpi alın ama, tabi hesabınızı yaparken ilk calıstırmalarda benzinle calıstığını, tüplünün bakım maliyetinide hesaba katın, artı tehlikesini,

ayrıca fsi 115 beygir, mpi 102 beygir, fsi mpi den mutlaka daha seridir, birde tüp eklenirse fark artar diye düsünüyorum, bunlar atmosferik motorlar, turbolu degiller, performans bekliyorsanız tsi almak gerekiyor, tsi sakin kullanımda az yakar, ama seri kullanımda resmen icer,
Abovvv!!!:kork1::kork2::utan::kiki: