škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu sabah; kardan fabis

alpko · 50 · 10351

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karda geyik avı filan güzel oluyo ama ben kıyamıyom o hayvancıklara arkadaslar atıyo bu  pazar keklıkle tavsana cıkacaz nasip olursa  bismillah deyip sezonu acacaz bakalım
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 10:05:07 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul'u bırak TR'de mümkünse kar yağmasın, neden çünkü tuzlama yapılıyor, tuz araca zarar veriyor, herkes usta şoför değil, kar eridikten sonra kalitesiz asfaltta kraterler oluşuyor.
Bir yağmur yağdığında görüyoruz neler olduğunu, resmen rezillik kepazelik.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;163661
İstanbul'u bırak TR'de mümkünse kar yağmasın, neden çünkü tuzlama yapılıyor, tuz araca zarar veriyor, herkes usta şoför değil, kar eridikten sonra kalitesiz asfaltta kraterler oluşuyor.
Bir yağmur yağdığında görüyoruz neler olduğunu, resmen rezillik kepazelik.

Peki bu dedigin nerede yapilmiyor ki?:hhh:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163610
Hocam, alpko arkadaşımız Çek Cumhuriyeti' nden katılıyor forumumuza.:wnk:

aynen Muhammed bey, Ugur'un da dedigi gibi burada onum, arkam, sagim, solum Skoda. Alisveris merkezinde park ettigimde yan yana 20-30 Skoda oldugu oluyor:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163610
Hocam, alpko arkadaşımız Çek Cumhuriyeti' nden katılıyor forumumuza.:wnk:
ben romanya olarak biliyordum:knp:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;163576
Uludağ'a bekleriz :D

Gecen Nisan'da ya da Mart sonu da olabilir Uludag'daydik. Dag da kar, asagi inince, cilek falan satin aldigimizi biliyorum :D :D Bursa Iskender'de takilmistik, yemekler iyi oldugu kadar, tarihi Osmanli evi olmasi ve hakkinda kisa bilgi vermeleri harika, yani Uludag'a giitigimizde;
Dag
Guzel, tarihi sehir
Bursa Iskender
Osmanli evinde muze tarzi gezis, hepsini yapmak mumkun, sonra yolda geri donerken, zeytin agaclari izle izle, mola ver, kestane sekerini al devam.. Vay be guzeldi vallahi:) Ama bu sene planlarda yok Uludag maalesef, Tatra ya da Alp daglari, o da firsat bulabilirsek..

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;163709
ben romanya olarak biliyordum:knp:

o neden yahu? Dhaa once Bratislava'da ikamet ediyordum (Bratislava ve Viyana diyebiliriz mesafe 30dk.) sora Prag'a tasindik, forumda paylasmistim. |Romanya'da hic bulunmadim vallahi :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;163705
Peki bu dedigin nerede yapilmiyor ki?:hhh:

Tuzlu solusyonlar belki heryerde kullanılıyordur ama bizdeki gibi dandik asfalt herhalde Prag'da, Almanya'da, Japonya'da yoktur. Yol çökse içine araç düşse, burada küfür ettiğinle kalırsın ama yurt dışında herhalde adamı oyarlar diye düşünüyorum. Umarım yamulmam :++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;163717
Tuzlu solusyonlar belki heryerde kullanılıyordur ama bizdeki gibi dandik asfalt herhalde Prag'da, Almanya'da, Japonya'da yoktur. Yol çökse içine araç düşse, burada küfür ettiğinle kalırsın ama yurt dışında herhalde adamı oyarlar diye düşünüyorum. Umarım yamulmam :++::++:

Maalesef heryerde var (Japonya'yi bilmem), kis bittikten sonra heryerde cukurlar dolu, bu Viyana'da da var. eee devletin o cukur ile alakali acil onlem almasindan bahsediyorsan ayri, ama bunun icin de bahane uretebiliyorlar; asfalt yapimi icin bilmem kac derece siaklik olmasi gerekiyor gibisinden :)
Abi, su Turkiye'yi bu kadar kotulemeyin artik, insanlar cok fazla kazaniyor, hersey cok ucuz, standartlarda iyi, millet Avrupa'da bile 30yillik otobuslere bindigi oluyor yeri geliyor. Tek sorun insanlar ve halkin kendi arasindaki iliski ve  duzen (ama bu insanlarin elinde, devletin degil)..

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;163721
Maalesef heryerde var (Japonya'yi bilmem), kis bittikten sonra heryerde cukurlar dolu, bu Viyana'da da var. eee devletin o cukur ile alakali acil onlem almasindan bahsediyorsan ayri, ama bunun icin de bahane uretebiliyorlar; asfalt yapimi icin bilmem kac derece siaklik olmasi gerekiyor gibisinden :)
Abi, su Turkiye'yi bu kadar kotulemeyin artik, insanlar cok fazla kazaniyor, hersey cok ucuz, standartlarda iyi, millet Avrupa'da bile 30yillik otobuslere bindigi oluyor yeri geliyor. Tek sorun insanlar ve halkin kendi arasindaki iliski ve  duzen (ama bu insanlarin elinde, devletin degil)..

Valla abartmadan aynen yaşadığımı aktarayım, Paris'te kaldığım otelin önünde sabah baktım 2 paralel çizgi cadde boyu gidiyor; dün akşam yoktu bu çizgiler ne için oluştu bunlar dediğimde cevap beni şok etmişti; telefon kablolarını yenilemişler çukuru kapatmışlar, asfalt dökmüşler ama iki tane paralel çizgi kalmış onu da sonra hallederler. Ben bugüne kadar böyle bir durumla TR'de ne karşılaştım ne gördüm ne de duydum.
Bizde çukur kazılır, iş biter, çukur yalapşap kapatılır ve olay yeri terkedilir. Kimse de umursamaz. 5 senedir dudullu-imes yolu çukur-tümsek ...vs dolu, kimsede ellemiyor.
Kızıltıprak BP önünden ne zaman geçsem yol hep dalgalıdır. Hiçbir yerde bugüne kadar adam gibi uyarı levhasıda görmedim.
İsviçre otobanında adamlar 10km önceden yol ile ilgili ufacık bir çalışma ile ilgili 1500 tane uyarı levhası koyuyor, yolda en ufak trafik olmuyor herkes yoluna devam ediyor.
Japonyada yaklaşık 2 hafta kaldım 2 tane inşaat gördüm, bir gram yola toz gelmediği gibi etrafta da toz yok, inşaat sahasına giren çıkan kamyonlar yeredeki özel bir muşamba üzerinde detaylı bir şekilde yıkanıyor. Bizde var mı, yok. Her yer toz çamur, çiseleyen yağmurda yerler jilet.
1 hafta Almanya'da kaldım, 1 hafta Avusturya'da be kardeşim asfalt hep mi düzgün.

Şimdi kötülemeyim ne yapayım, ehil olmayan kişi gelir Haydarpaşa'da çatı onarımı yapar ama güvenlik önlemi bile yoktur sonra bakarsın çatı puf. Sen bunu git yurt dışında yap, herhalde ceza ödemekten başını kaldıramazsın.

Tamam iyi güzel Türk'üm, Türk olmak ile gururluyum ama kabul edelim en yakındaki adamdan da epey gerideyiz. Elin adamı 4G'ye geçecek biz daha 3G'ye yeni geçtik. Elin adamında RDS'den trafik raporu gelir, bizde yasak.
Elin adamı youtube'da gezinir, biz youtube'a girmek için binbir takla atarız.
Elin adamı bir otoban yaparken katman katman asfalt atar, bizde sadece dök asfaltı gitsin.

Maksat kötülemek değil ama saymakla bitmeyecek sıkıntılar var, pembe gözlükler ile bazı şeyler düzgün gözükebilir.

Ayrıca, devlete ben kazancımın yarısını vergi olarak veriyorsam, karşılığını da almam lazım. Ama alamıyorum o da ayrı durum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SubaruOutback;163780
...Elin adamı bir otoban yaparken katman katman asfalt atar, bizde sadece dök asfaltı gitsin...
İBB E-5' in en azından bir kısmını çok güzel asfaltladı. Çukur, kasis, dalgalanma, ...vb. hiç denk gelmedim.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163794
İBB E-5' in en azından bir kısmını çok güzel asfaltladı. Çukur, kasis, dalgalanma, ...vb. hiç denk gelmedim.

Göreceğiz ne kadar dayandığını ama ben 1 sene diyorum, var mı arttıran :++::++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SubaruOutback;163801
Göreceğiz ne kadar dayandığını ama ben 1 sene diyorum, var mı arttıran :++::++:
Geçen kışa girmeden yapılmıştı, hâlâ ilk yapıldığı gibi. Üstelik geçen sene kar-buz oldu epeyce.:wnk:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;163780
Valla abartmadan aynen yaşadığımı aktarayım, Paris'te kaldığım otelin önünde sabah baktım 2 paralel çizgi cadde boyu gidiyor; dün akşam yoktu bu çizgiler ne için oluştu bunlar dediğimde cevap beni şok etmişti; telefon kablolarını yenilemişler çukuru kapatmışlar, asfalt dökmüşler ama iki tane paralel çizgi kalmış onu da sonra hallederler. Ben bugüne kadar böyle bir durumla TR'de ne karşılaştım ne gördüm ne de duydum.
Bizde çukur kazılır, iş biter, çukur yalapşap kapatılır ve olay yeri terkedilir. Kimse de umursamaz. 5 senedir dudullu-imes yolu çukur-tümsek ...vs dolu, kimsede ellemiyor.
Kızıltıprak BP önünden ne zaman geçsem yol hep dalgalıdır. Hiçbir yerde bugüne kadar adam gibi uyarı levhasıda görmedim.
İsviçre otobanında adamlar 10km önceden yol ile ilgili ufacık bir çalışma ile ilgili 1500 tane uyarı levhası koyuyor, yolda en ufak trafik olmuyor herkes yoluna devam ediyor.
Japonyada yaklaşık 2 hafta kaldım 2 tane inşaat gördüm, bir gram yola toz gelmediği gibi etrafta da toz yok, inşaat sahasına giren çıkan kamyonlar yeredeki özel bir muşamba üzerinde detaylı bir şekilde yıkanıyor. Bizde var mı, yok. Her yer toz çamur, çiseleyen yağmurda yerler jilet.
1 hafta Almanya'da kaldım, 1 hafta Avusturya'da be kardeşim asfalt hep mi düzgün.

Şimdi kötülemeyim ne yapayım, ehil olmayan kişi gelir Haydarpaşa'da çatı onarımı yapar ama güvenlik önlemi bile yoktur sonra bakarsın çatı puf. Sen bunu git yurt dışında yap, herhalde ceza ödemekten başını kaldıramazsın.

Tamam iyi güzel Türk'üm, Türk olmak ile gururluyum ama kabul edelim en yakındaki adamdan da epey gerideyiz. Elin adamı 4G'ye geçecek biz daha 3G'ye yeni geçtik. Elin adamında RDS'den trafik raporu gelir, bizde yasak.
Elin adamı youtube'da gezinir, biz youtube'a girmek için binbir takla atarız.
Elin adamı bir otoban yaparken katman katman asfalt atar, bizde sadece dök asfaltı gitsin.

Maksat kötülemek değil ama saymakla bitmeyecek sıkıntılar var, pembe gözlükler ile bazı şeyler düzgün gözükebilir.

Ayrıca, devlete ben kazancımın yarısını vergi olarak veriyorsam, karşılığını da almam lazım. Ama alamıyorum o da ayrı durum.

Gezip gormek ile yasamak farklidir. Ben de 3-4kez Barcelona'ya gittim harika diyebilirim, sanki hicbir eksigi yokmus gibi, ama gel gelelim bunu bir Ispanyoldan, ya da uzun yillar yasayan Ispanyollasmis birinden dinlersek olay farklilasir.

Bugun Hollanda'dan Ankara'ya kadar otomobil ile gelen birine sorun bakalim, TR otobanini kacinci siraya koyacaktir, Alman istisnai durumunu araya sokmaz isek, 1 olmazsa, 2.siradadir.
Millet alismis aglanmaya, belediye otobusleri, taksiler hersey yepyeni, luks, sorun devlet calisaninda ise o bireysel sorundur, daha once de yazdigim gibi tek sorun olan 'mentalite' kavramida gelisirse Turkiye' bolge uzerindeki cennet olur, bugun ekonomi ile zaten bunu asmid durumda.

Asfalt durumunu sorun edenler, iklim durumlarini da goz onune bulundurmak zorundalar, bunu muhendis arkadaslarim daha iiyi aciklayabilirler elbette.

Bu arada; sinyalizasyon konusunda seninle hemfikirim. selamlar:)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163811
Geçen kışa girmeden yapılmıştı, hâlâ ilk yapıldığı gibi. Üstelik geçen sene kar-buz oldu epeyce.:wnk:

:ft::clap: