škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu sabah; kardan fabis

alpko · 50 · 10337

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konu biraz değişikliğe uğramış ancak bende birkaç şey eklemek isterim,savunma sanayiin de çalışıyorum asker kökenli mühendisim,yüzde yüz Türk mühendis ve sanayisinin (made in ostim) ürettiği ve yukarda bahsettiğiniz ülkelerin kapmak için delirdiği ne projeleri hayata geçirdik.Çok şükür ülkemde birçok şeyi artık kendimiz yapıyoruz ve gerçektende emsallerinden daha iyi ve kaliteli yapıyoruz.Bu gün yollarımızda ki bir çok otobüs adeta uçak konforunda (çoğundanda daha lüks) bizim servis otobüsü olarak bile kullanmadığımız eski 302 ,303 ler bir çok ülkede şehirler arası yolcu taşıyor.Sıkıntı yokmu mutlaka var,ancak bundan on sene önce Ankaradan Sivas'a trenle giderken bir yandan kahve içip diğer yandan internette chat yapacaksın deseler adamı komalık ederlerdi herhalde.
Yeniden...

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahinbey;164059
Konu biraz değişikliğe uğramış ancak bende birkaç şey eklemek isterim,savunma sanayiin de çalışıyorum asker kökenli mühendisim,yüzde yüz Türk mühendis ve sanayisinin (made in ostim) ürettiği ve yukarda bahsettiğiniz ülkelerin kapmak için delirdiği ne projeleri hayata geçirdik.Çok şükür ülkemde birçok şeyi artık kendimiz yapıyoruz ve gerçektende emsallerinden daha iyi ve kaliteli yapıyoruz.Bu gün yollarımızda ki bir çok otobüs adeta uçak konforunda (çoğundanda daha lüks) bizim servis otobüsü olarak bile kullanmadığımız eski 302 ,303 ler bir çok ülkede şehirler arası yolcu taşıyor.Sıkıntı yokmu mutlaka var,ancak bundan on sene önce Ankaradan Sivas'a trenle giderken bir yandan kahve içip diğer yandan internette chat yapacaksın deseler adamı komalık ederlerdi herhalde.

Haklısın benim arkadaşımda TAİ'de çalışıyor onlarda güzel projelere imza atıyorlar. Zaten sizin gibi beyinler olduğu için bu ülke ayakta kalmayı başarıyor.
İnşallah daha iyi olacağı günleri de görürüz.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SubaruOutback;163861
Tam oalrak neresi acaba, cidden merak ettim.

Alıntı yapılan: srcn09;163873
E-5 nerdeyse boydan boya yapıldı diye biliyorum en azından benim kullandığım güzergah Mecidiyeköy - Florya arası gayet güzel ;) Geçenlerde Kadıköy - Boğaziçi köprüsü arasını da asfaltlıyorlardı şimdi bitmiştir :ok:
Metrobüs' ün geçtiği hat olduğu gibi yapıldı. Hem de sessiz asfalt. Gerçekten Favorit bile ses çıkartmadan ilerliyor o asfaltta.
Alıntı yapılan: mygokhan;163874
Şu an 3G'ye geç başladık ama avrupa'nın çoğu yerinden hız olarak iyiyiz..Onlar mevcut teknolojileri geliştirirken biz hazır olan , denenmiş en iyisini kuruyoruz...
Avrupa 4G üzerinde çalışırken, sen 5G üzerinde çalışıyorsan bir adım öne geçmişsin demektir. Yoksa memlekete 4G de gelecek tabii ama teknolojiyi hazır olarak alacağız.
Alıntı yapılan: SubaruOutback;164033
Özür dilerim çünkü bir anda kendimi rahatsız hissettim, burası seviyeli insanların olduğu çok seviyeli bir forum. Görüşlerimle kimseyi rencide etmek, germek, kızdırmak niyetinde değilim...
Konu ekseninden kaymış olsa bile gayet seviyeli bir şekilde münazara ediliyor. Problem yok.

Arkadaşım İngiltere' ye gitmişti. Bir fotoğraf göstermişti bana. Köşebaşlarında kaldırımlarda 1,5 metre yüksekliğinde bariyerler var ve bariyerlerin arasından slalom yaparak geçebiliyorsunuz. Nedeni ise şu; köşe başına geldiğinizde bariyer nedeniyle mecburen yavaşlıyorsunuz ve pat diye yola atlamamış oluyorsunuz. Gâvur sadece otobanı değil, şehiriçinde yayanın hareketini bile düşünüyor.:wnk:

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de şunu ekleyeyim
kıyaslama yaparken avrupanın şu görünen serveti ve refahı hangi yerlerden ve nasıl elde ettiğini de düşünmeliyiz derim...:blm:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;164049
Şunu yazmayı unuttum. Urfa merkezde 3G hızlı olabilir, nüfus az, 3G kullanan sayılıdır.
Gel şimdi İstanbul'a, aynı hızı görebilecekmisin bakalım.
3G hızını ve diğer telefon hizmetlerini alsınlar birde sıkıysa Japonlar ile karşılaştırsınlar. Yemez çünkü adamlar yerin dibinden giden metroda halasıyla bacısıyla görüntülü görüşüyor. Ben otoparka iniyorum telefon kaput oluyor, herif utanmadan trende, orada burada telefonu kulağına götürmeden moşi moşi diyerekten görüntülü konuşuyor, şaka gibi.

Diyeceksin şimdi, başlarım  senin Japonuna diye ama seviyorum o çekikleri :++::++:

Japonya örneği çok uç bir örnektir ama..Japonya'da GSM kullanılmıyor bildiğin gibi.Ordaki sistem farklı.Bizdeki GSM telefonlar orda çalışmaz.Ve ordaki Telefon üzerinden internet hızı bizden çok çok daha hızlı..

Japonya Avrupayla bile kıyaslanamıyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI