škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster' imin garantisini uzatayım mı?

hiko · 20 · 6347

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
Arabam 1,4 85 bg benzinli en bazı,

02 temmuz 2009 tarihinde trafiğe çıkışlı.
 şu anda gösterge panelindeki sıkıntı devam ediyor, takrar bakılacak cevap bekliyorum o nedenle aşağıdaki konuda kararsız kaldım;

2 yıllık garanti süresi dolmadan 8 ay kala(yani bugünlerde) garantiyi 2 yıl daha uzatma şanşımız var, (yanlış bilmiyorsam 1,200 tl vererek)
GARANTİYİ uzatan var mı , tavsiye edermisiniz ,yoksa boşu boşuna para vermeyeyim? Bu konudaki görüşleriniz merak ediyorum.
teşekkürler.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben uzatmadım, risk almış oluyorsun tabi ama 2 yılda olmayan bir daha olmaz dedim.

Bir de güvenilir Ustam var :D

4 yaşında benim taka, şükür garantilik bir durum olmadı, olan şeyi de garantiye sokmamak için bir sürü laf salatası yapıyorlar çok da yol yapmıyorum diye uzatmamıştım.

Karar senin, etkilenme ama benden Abi.

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uzatacaksanız da kapsamını iyi öğrenin. Yani tam anlamıyla 2 yıl daha garantiniz uzayıp aracınız 4 yıl garantili olmuyor.
Ben de Passat arabamın garantisini uzattım. Normal garantisi bittiğinde (Full Life devam ediyorken) sis farı buğu yaptı, bu uzatılmış garanti kapsamına girmiyor dediler.
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;163795
Normal garantisi bittiğinde (Full Life devam ediyorken) sis farı buğu yaptı, bu uzatılmış garanti kapsamına girmiyor dediler.

İşte bu çok önemli  ;)

Debriyaj, yürüyen aksam kapsam dışında mesela...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan Hocam ve Atay Bey,
İlginize teşekkür ederim.
Dedikleriniz doğru, o yüzden bugüne kadar düşünmemiştim, daha önce Palio da uzatmıştım, 2 defa 1 er yıllık olarak, boşu boşuna para vermiştim, daha sonra  da sattım, .
Bunda gösterge paneli sıkıntısı dışında bir şey yok, o da zaten işlem devam ediyor otomatik olarak parça değişiminden sonra onun  garantisi 1 yıl daha uzamış oluyor. hatta şimdi (beyin değişimine uğraşıyorum) Yüce den cevap bekliyorlar,, onu da halledersek 1200 tl cepte kalır, zaten şu anda sürede çok azaldı belkide geçti diyecekler kabül etmeyecekler... Hayırlısı...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;163806
İrfan Hocam ve Atay Bey,
İlginize teşekkür ederim.
Dedikleriniz doğru, o yüzden bugüne kadar düşünmemiştim, daha önce Palio da uzatmıştım, 2 defa 1 er yıllık olarak, boşu boşuna para vermiştim, daha sonra da sattım, .
Bunda gösterge paneli sıkıntısı dışında bir şey yok, o da zaten işlem devam ediyor otomatik olarak parça değişiminden sonra onun garantisi 1 yıl daha uzamış oluyor. hatta şimdi (beyin değişimine uğraşıyorum) Yüce den cevap bekliyorlar,, onu da halledersek 1200 tl cepte kalır, zaten şu anda sürede çok azaldı belkide geçti diyecekler kabül etmeyecekler... Hayırlısı...

Arıza durumunun başlangıcı önemlidir, şu an senin arıza kayıtlı, 2 yılı geçse bile tamir işlemi gereken yapılır sözleşme gereği.

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;163806
Bunda gösterge paneli sıkıntısı dışında bir şey yok, o da zaten işlem devam ediyor otomatik olarak parça değişiminden sonra onun garantisi 1 yıl daha uzamış oluyor. hatta şimdi (beyin değişimine uğraşıyorum) Yüce den cevap bekliyorlar,, onu da halledersek 1200 tl cepte kalır, zaten şu anda sürede çok azaldı belkide geçti diyecekler kabül etmeyecekler... Hayırlısı...

Bu konuyu da net öğrenin bence, her ne kadar saçma da olsa bana VW Yetkili servisinin;
"Garantiden değişen parçanın garantisi olmaz, arabaya bakım, arıza vb. sebeplerle takılan parçaların garantili olması için o parçanın ücreti mukabilinde alınmış olması gerekiyor"
dediklerini hatırlıyorum.
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 1 yıl garantili diye biliyorum takılan parça ama sorup emin olmak lazım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1,200 tlye gösterge problemini kökten halledersiniz garantiye gerek yok.Birde uzatılmış garantiye normal garanti kapsamına giren şeyler girmeyebiliyor veya %60ını(oran değişebilir) karşılıyor.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Komple göğüs değiştirdikleri zaman değiştiğinden  emin olmak için,
değişen parça  nasıl bir parça diyerek sormuştum, eskisini göstermişlerdi.
Şimdi bunun garantisi var mı dediğimde 1 yıl demişlerdi ve işlem yapıldığına dair evrak vermiyorlardı ben israrla isteyerek, imza karşılığı almıştım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;163817
Komple göğüs değiştirdikleri zaman değiştiğinden emin olmak için,
değişen parça nasıl bir parça diyerek sormuştum, eskisini göstermişlerdi.
Şimdi bunun garantisi var mı dediğimde 1 yıl demişlerdi ve işlem yapıldığına dair evrak vermiyorlardı ben israrla isteyerek, imza karşılığı almıştım.

Yetkili serviste garanti kapsamında yapılan değişimi sadece merkez görebiliyor. Başka yetkili servisler göremiyor.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;163781
Ben uzatmadım, risk almış oluyorsun tabi ama 2 yılda olmayan bir daha olmaz dedim.

Bir de güvenilir Ustam var :D

4 yaşında benim taka, şükür garantilik bir durum olmadı, olan şeyi de garantiye sokmamak için bir sürü laf salatası yapıyorlar çok da yol yapmıyorum diye uzatmamıştım.

Karar senin, etkilenme ama benden Abi.

Alıntı yapılan: dgn;163816
1,200 tlye gösterge problemini kökten halledersiniz garantiye gerek yok.Birde uzatılmış garantiye normal garanti kapsamına giren şeyler girmeyebiliyor veya %60ını(oran değişebilir) karşılıyor.
teşekekkürler,
aldığım evrakta % 50 indirimli ,direksiyon ve göğüs sökme takma 35 tl ,++ komple gösterge paneli 547.50 toplma 580.00 gibi bir rakamdı...
dediğiniz doğru dışarı da bir yerde yaptırsanız 3 defa değiştirirsiniz...
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 15:16:54 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
hiç gerek yok.boşa para ödemiş oluyorsunuz..uzattığınız garantinin hiç bir anlamı yok..bir parça arızalandığında yüzde bilmem kaçını sizden alıcaz diyorlar,dışarda o parçayı taktırabilirsiniz..kısaca arıza yapan parçanın parasını yine sizden alıyorlar.. =) boşa garanti parası ödemiş oluyorsunuz.. :)
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yukarılarda da bahsettiğim gibi, büyük bir arıza durumunda (beyin gibi. v.b.) gerekebilir diye.
Ama onunda hepsini karşılamıyorsa tabi ki bir anlamı yok,,, pazartesi gösterge ile ilgili servise gideceğim, detayını öğrenirim...
Teşekkür edrim.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sevmiyorum servisleri ben..

burda ustam var bi tane, izmirde de güzel bi vw skoda seat audi bakan bi özel servise yaptırırım bakımını garanti bitince. ist. da olsaydım şahkan otoya götürürdüm. yetkili servis tamamen para tuzağı hangi marka olursa olsun. bence uzatmayın garantinizi.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White