škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

scirocco tsi dsg test sürüşü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir iki gündür ankaradaydık hazır oralarda iken inanç arkadaşımıza uğradım. biraz muhabbet ettik falan sonra test aracı scirocco ile test sürüşüne çıktık. kendisine de test sürüşü içinde ayrıca teşekkür ederim :)

160 lık tsi dsg makine.

bana ortalamanın biraz üzeri olarak konumlandırabileceğim bir araç olarak göründü.

öncelikle performans yakıt oranı motor şanzıman uyumu kusursuz. sürüş zevki direksiyon tepkileri mükemmele yakın. yol tutuşta 18 jantlarında etkisi ile ciddi oranda iyi. bu araçtan sonra kullandığımız golf 6 aynı virajlarda daha fazla yatıyordu. ancak arkadaşımın mkV gti ı daha iyi yol tutuyor ve süspansiyon konforu çok daha iyi. scirocco sanki arkadan bırakabilirmiş gibi bir hissiyat bıraktı bende normal golflerde de bırakabiliyor ama bu kadar net ve erken hissettirmiyordu.

süspansiyonları bence sert ayarlanmış ve büyük lastiklerle konfor ciddi şekilde törpülenmiş.

ancak acaip şekilde yol sesi alıyor. o konuda bence bir leondan ciddi bir farkı yoktu. bunda 18 jant-lastik kombinasyonununda ciddi etkisi var. arka kısımdan özellikle ciddi lastik sesi geliyordu.

donanım olarak çok boş değil ama çok da dolu değildi- gerçi bindiğimiz araç makyajsız versiyondu.

arkadaşımın mk V gti da tek kapı. ancak iç mekanı bunun yanında hangar gibi kalır. scirocco nun iç mekanı dış tasarımına kurban gitmiş resmen. özellikle arkası çok dar.

ben ortada daha sessiz daha konforlu golf 6 varken aynı motorla  gidip bu aracı almam. ama tasarım zevk işidir onada bir şey diyemeyiz tabi.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 21:46:14 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski scirocco kadar yakışıklı olamaz !... :)
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;164297
Corrado G60' ı tek geçerim:

Uğur abi eski scirocconun güzelliğini vurgulamıştım yoksa şu arabaya bir laf denilebilirmi çok severim corradoyu :) ;

Abi şu gelişe bak ya çarp bana esirin olayım :hanz::hanz:

-------------------------------------------------

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavv Scirocco varken ne corradosu arkadaşlar :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bırak şindi modernciliği abi, Corrado'nun olduğu yerde sikirokko anca dekor malzemesi olur :D

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Geçen gün bir kitapta sirocco kelimesi ile karşılaşında ve bunun çölde esen hızlı bir rüzgar olduğunu öğrenince.. yanımdan geçip giden arabanın isminin ne güzel olduğunu farkettim.. Gerçekten bir araba için manasını düşününce çok güzel bir isim..

Sonra Wiki'den öğrendim ki zati vosvos bunu hep yapıyormuş..

Passat - Gel git rüzgarlarının almanca ismi

Golf - Gulf Stream'den gelme..

Bora - Zati direk rüzgar ismi

Polo - Kutupsal rüzgarlar (Polar winds)

Jetta - Jet rüzgar akımları.. (bazı gezegenlerin atmosferinde oluşan çok hızlı ve dar hava akımları)

Sizinle de paylaşayım dedim.. :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;164555
Geçen gün bir kitapta sirocco kelimesi ile karşılaşında ve bunun çölde esen hızlı bir rüzgar olduğunu öğrenince.. yanımdan geçip giden arabanın isminin ne güzel olduğunu farkettim.. Gerçekten bir araba için manasını düşününce çok güzel bir isim..

Jetta - Jet rüzgar akımları.. (bazı gezegenlerin atmosferinde oluşan çok hızlı ve dar hava akımları)

rocco ilk çıktığında gazetede yazıyordu anlamı.VW nin tüm araçları rüzgar gibi:D

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anlamında biraz acı detay var yanlız.. Scirocco kelimesinin kökeni Sirocco demiştik.. Bu rüzgar Cezayir ve Tunus'ta Büyük Sahra'dan Akdenize doğru esen bir çöl rüzgarı.. Peki Sirocco hiç bu ülkelerin kelimelerine benziyor mu?

Hayır.. Çünkü kelime italyanca.. İtalyanların orada ne işi vardı da, adamların topraklarında esen rüzgara bile isim koymuşlar.. şerolar..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2000 yıl önce oraya hükmeden romalılardan kalmış olmasın o isim :)

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Belki de.. ama 2100 yıl önce oraya hükmeden Berberi yada Fenikelilerden de kalmış olabilir.. Romadan önce neler gelmiş neler geçmiş..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ortak akdeniz kültürü diyelim o zaman :) bugün akdeniz bölgesindeki dillerin  büyük kısmında ortak kelime ve özellik çok fazladır.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aylar önce bu rüzgarı coğrafya atlası karıştırırken "Sirokko" diye değil de "Siroko diye görmüştüm. "Tek K'den bir şey olmaz" derseniz önemli bir bilgi değil tabii.:++: Ha bir de Alaman arkadaşlar da "Şiroko" diyorlarmış.:++:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;164555

Peki Phaeton ne rüzgarıymış?:D
Alıntı yapılan: SEAHAWK;165246
Ben aylar önce bu rüzgarı coğrafya atlası karıştırırken "Sirokko" diye değil de "Siroko diye görmüştüm. "Tek K'den bir şey olmaz" derseniz önemli bir bilgi değil tabii.:++: Ha bir de Alaman arkadaşlar da "Şiroko" diyorlarmış.:++:
Zaten Jetta' yı da Jeta olarak okuyorlar.:wnk: