škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni arabamı boydan boya çizmişler.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun, bazı arkadaşlar çocuklardan bahsetmişler malesef aracınıza değer veriyorsanız çocuklar zaman zaman sıkıntı olabiliyor.Ancak problem çocuklarda değil, sorumsuz ebeveynlerde.

Kimilerinin yaşam gayesi üremek malesef bu memlekette.Üremek dışında doğru dürüst yapabildikleri birşey yok.2 kapıcısı olan bir sitede oturmama rağmen yaklaşık 80 daire oldugundan çocuklardan bende müzdaribim.

11.00 sal sokaga
17.30 çağırmaya başla
19.30 evde dönüş.

Annelik babalık bu kadar basit mi, bence değil.Ama herkes gördüğü eğitim dogrultusunda hareket ediyor.Araçlarımızı yalnızca çocuklar mı çiziyor, elbette hayır.Bu zatlara "vandal" deniyor.Bilerek isteyerek kişiye ait mala zarar veren engellilerin adı bu.

Özetle bizim karşımıza çıkamayanlar, araçlarımızın karşısına çıkıyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu zatlara "vandal" deniyor.Bilerek isteyerek kişiye ait mala zarar veren engellilerin adı bu.

allah cümlesini tez zamanda geçmişlerine kavuşturur inşaallah

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorumluluğun çoğu ebeveynlerde tabiki.
Ancak şöyle bir durum var.

Bizde sokaklarda büyüdük.Eve sokamazlardı.
Sadece ben değil,yaşadığım çevredeki tüm çocuklar böyleydi.
Yaşadığımız semti karış karış bilirdik,her türlü haydutluğu yaptık :)

Ama gidipte kimsenin arabasına anahtar takmadık,kimsenin camını kırmadık,kimsenin malına zarar vermedik kısaca.Neden?,çünkü ailemiz bize böyle öğretti.

Çocuklardan şikayetçi olmak bence doğru değil.
Sokaklar oyun yeri değildir diyoruz ama oynayacak bir tane park,bir tane halı saha gösterin?
Ben İstanbul/Esenlerde büyüdüm.Bırakın parkı,ağaç bile yok orda,öyle varoş biryer.
Ben büyürken hiç rastlamadım ama bu tip olaylara.
Kimse kusura bakmasın,ister ırkçı deyin,ister gerikafalı,bazı insanlar aramızda çoğalmaya başladığından beri(ben onlara mahlukat diyorum) düzen bozuldu.
Hiçbir TÜRK çocuğu gidipte birinin aracına zarar vermez.
İstisnalar olabilr ancak ben bugüne kadar hiç denk gelmedim...

Bu söylediklerim o ırkın tüm mensupları için geçerli değil tabiki,ancak malesef 10 tane çocuk doğurup sokağa attıkları için genelde,böyle oluyor...

Geçmiş olsun...

Bu arada;

Vectramızın arka camında Atamızın imzası vardı.
Esenlerde bir aksşam aracın içinde müzik dinlerken,benima raçta olduğumu farketmemeiş olacaklar ki; camdaki sticker'ı sökmeye çalıştılar.Ben görünce kapıyı açtım,koşa koşa iki kişi kaçtı.Benden büyüktüler belkide.
Madem yapacaksın bunu,g.tün yiyosa ben ordayken yap.
Arka camın altındaki kısımdaki TÜRK BAYRAĞI içinde kavga etmiştik.
Arka camı patlatmaya çalıştılar vs...

Bunları gördükçe nefret duygularım artıyor,dilime hakim olamıyorum...
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2010, 23:12:58 Gönderen: Can »

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bana göre sebepler;
1- ezilmişlik. ezilen insanlar fırsat bulduklarında daima ezerler ve çevresine zarar verirler.
2-bütün ederi koskoca bir hiç olmak; adam kendini sağdan topluyor, soldan topluyor hep sıfır çıkıyor. var olduğu ancak çevreye zarar verdiğinde anlaşılıyor.
3-itibarsızlık; adam yerine konmamak (adam olmayınca haliyle kimse rol yapamıyor)
4- ya benimsin ya toprağın bencilliği ve sapıklığı; aslında o arabayı ölesiye istiyor (mümkünse çalışmadan) ama hayali bile pek mümkün değil onun için. o da benim değilse kimsenin de olmasın diyor.
bu tiplerin eline şahin geçmiş hallerini çok görmüşsünüzdür. o şahinle bile nasıl bir pisikolojiye bürünüyorlar. yolda solladıkları her bir modelli arabayla yenilmişliklerine, ezilmişliklerine, itibarsızlılarına karşı bir gol daha atmış oluyorlar.
evet beni görün, ben burdayım, beni de farkedin mesajı vermeye çlışıyorlar.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2010, 23:54:07 Gönderen: archaeologist »
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gelmiş geçmiş olsun. ben de arabanın tavanında bir göçük ve tavanda ayakkabı izlerini gördüğümde 7 sülalesine selamlarımı iletmiştim. akıl şeref namus sahibinin yapacağı şey değil bunlar. ama hiçbir şey kimsenin yanında kalmaz bu dünyada. çoluğu çocuğundan çıkar gelir aklı başına.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazı cereyanlar çok mukaddesat-ı ahlâkiye ve kalbiye ve insaniyeyi bozduğundan, elbette ektikleri tohumlar hiç bir kayıd ve hürmet tanımayan anarşistlik mahsulünü verecek. Çünki insan kalbinden hürmet ve merhamet çıksa; akıl ve zekâvet, o insanları gayet dehşetli ve gaddar canavarlar hükmüne geçirir, daha siyasetle idare edilmez.

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.
Allah müstehaklarını versin. yazık insanlıktan nasibini almamışlar yapar bunu.

Çevrimdışı joe_black

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam geçmiş olsun.
Öğrenciler benim araca şimdiye kadar hiç dokunmamışlardı ama sınav sonuçlarını açıkladığım gün arabamı boydan boya hemen çizmişler. :(

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bir arabayı çizerken memlekete ne büyük zararlar verdiklerini bilselerdi keşke.. bilipte yapanlarada "vatan haini" sıfatı etiket gibi otururdu.. araçların boyaları yurt dışından geliyor her sene milyonlarca euro paramız yurt dışına gidiyor sırf bu sebepten dolayı.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tek sebebi kıskançlık çekememezlik vs. ulen adamda para var şuna bak biniyor süper arabaya deyip çiziyolar.

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Benim arabamın 2 tarafında da boydan boya var.. yani önce sağa geçmiş iki kapıyı da ortadan çivi ile kazımış.. Sonra da diğer tarafa geçip aynı şeyi yapmış..

Bir de arka sileceğin kapağını çalmış..

Yani bilemiyorum.. Sıfır araçta daha da kötü olur.. Tek diyebileceğim nazarlık olsun tesellisi..

Haa. bir de.. Ramazan bayramında kayın pedere gitmiştim.. Biraz lüks bi semt.. Bayram harçlığı için gelen çocuklar var.. 2 çocuğa kayınvalidem çikolata uzatıyor.. Terbiyesizlerin dediği:

- Teyze böyle evlerde yaşıyorsunuz ama para vermiyorsunuz.. ve kaçıyorlar..

Birazdan işkillendim, kapının önüne bakiyim dedim.. Ellerinde kibrit lastiği yakmaya çalışıyor..:gkhn:

Evden bir fırladım ama yakalayamadım.. .içleri.. Yani düşünün 1tl harçlık vermedi diye arabayı yakacaklar..

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anarşistlik...bildin mi nedir?
eski zamanda buna talan,yağma yapan çapulcu denilirdi...şimdi ise ...
ama bunlardan daha kötüsü de var!!!
aşağıdan yukarıya kin ve nefret
yukarıdan aşağıya baskı ve zulüm...neticesinde toplumlar içinden kaynıyor..
burada çok dikkat edilmesi gerekli noktalar var ama makam kaldırmıyor...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2010, 23:14:08 Gönderen: ahmedb »

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı DSG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmişolsun kardeş şeytanından bulsun deyim- allahın dan bulursa iyilikbulur.