škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'mı Aldım

sama · 32 · 11133

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sama;167157
Pardon ben ortadaki büyük dikdötgen göstergeyi y.b. zannediyordum.Orası bilgi ekranıymış öğrendim.Peki bilgi ekranında sadece simge yanıyor yani yazıda gözükmesi gerekmiyormu.Kılavuzda bazı yazılar var bende onlar yok.

Eski kasa Fabia olup da Maxi Dot denen o yazı çıkan kısma sahip araç sayısı çok çok az.

Çevrimdışı IYIGIT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun, çok güzel araba 101 hp elegance sa koltuk ısıtması bile vardır.abs, asr,soğutmalı torpido.4 cam otomatik.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takara34;167887
hayırlı olsun cüneyt bey

Teşekkür Ederim.

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: IYIGIT;167788
hayırlı olsun, çok güzel araba 101 hp elegance sa koltuk ısıtması bile vardır.abs, asr,soğutmalı torpido.4 cam otomatik.

Sağolun.Doğru hepsi var yalnız ASR yok.Yani düğmesinin olduğu yerde hiçbirşey yazmıyor.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sama;167897
Sağolun.Doğru hepsi var yalnız ASR yok.Yani düğmesinin olduğu yerde hiçbirşey yazmıyor.

Aracınızın motor numarasının ilk 3 karakteri olan motor kodunuzu yazarsanız motorunuzdan emin olmuş oluruz.:) Zira 101'lik bir Elegance'da ASR'siz olan duymamıştım daha önce.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motor nonun ilk 3 rakamı 462 şasi nonun ilk 3 harfiyse TMB

Bu arada benim aracım 2000 model ama 2003 trafik çıkışlı.Ve bugün kasko yaptırmak istediğimde kasko firması 2000 model 1.4 16V Elegance yok diye cevap verdi.2001 var dedi.Bu nasıl bir durumdur arkadaşlar.Bir yanlışlıkmı var ortada.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2010, 19:05:40 Gönderen: sama »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sama;168769
Motor nonun ilk 3 rakamı 462 şasi nonun ilk 3 harfiyse TMB

Bu arada benim aracım 2000 model ama 2003 trafik çıkışlı.Ve bugün kasko yaptırmak istediğimde kasko firması 2000 model 1.4 16V Elegance yok diye cevap verdi.2001 var dedi.Bu nasıl bir durumdur arkadaşlar.Bir yanlışlıkmı var ortada.

Hmm, motor numarasının ilk 3 karakterinin harf olması lazım. Şaşi numarasının ilk 3 karakterine ise ihtiyacımız yok; ama verdiğiniz "TMB" yi belki de yazarken yanlış yazmışsınızdır diye kontrol ettiğimde gene bu koda sahip bir motor göremedim.

Yani bize hala motor numarasının başında yer alan 3 HARF gerekli.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2000-2002 arası 75 HP'ler AUA'dır, 2002 sonrası 75'likler BBY motordur. 101'ler ise 2005'e kadar AUB'dir, 2005 ve sonrası BBZ'dir motoru. Bu motor 101 ise AUB motordur.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;171724
2000-2002 arası 75 HP'ler AUA'dır, 2002 sonrası 75'likler BBY motordur. 101'ler ise 2005'e kadar AUB'dir, 2005 ve sonrası BBZ'dir motoru. Bu motor 101 ise AUB motordur.

Abi şartlandırmayalım bence; dur bakalım ne yazıyor ruhsatta.:D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;171726
Abi şartlandırmayalım bence; dur bakalım ne yazıyor ruhsatta.:D

VW'den habersiz motor ürettiyseler başka tabi Serkan'cığım :D 2 tane 101'lik  motor var topu topu zaten :D AUB motordur o başka olamaz, olmamalı "bence" :D başka birşey çıkarsa vardır bir dalga o işte:D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;171729
VW'den habersiz motor ürettiyseler başka tabi Serkan'cığım :D 2 tane 101'lik motor var topu topu zaten :D AUB motordur o başka olamaz, olmamalı "bence" :D başka birşey çıkarsa vardır bir dalga o işte:D

Hahah, yok abi o yüzden dememiştim. Benim şüphem aracın 1.4 101'lik olmayabileceği yönünde. Daha önce internet ortamında birkaç kere karşılaştığım bir konu 68-75-101 hp karışıklığı.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;171733
Hahah, yok abi o yüzden dememiştim. Benim şüphem aracın 1.4 101'lik olmayabileceği yönünde. Daha önce internet ortamında birkaç kere karşılaştığım bir konu 68-75-101 hp karışıklığı.:)

:D:D:D

Haklısın, o hep çorba yapılan konudur. 101'lik olmayabilir tabi. Dur bakalım bu ne çıkacak.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Çevrimdışı sama

• Meraklı ST Üyesi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar motor no:462***
Şasi No:TMBMD2***********
2000 Model.Ayrıca ; VIN CODE yazılarak sorgulama yapılan yerden çıkan sonuçta "Škoda Fabia Elegance 1.4 16V 74kw" yazıyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sama;172035
Arkadaşlar motor no:462***
Şasi No:TMBMD2***********
2000 Model.Ayrıca ; VIN CODE yazılarak sorgulama yapılan yerden çıkan sonuçta "Škoda Fabia Elegance 1.4 16V 74kw" yazıyor.

Motor no genelde 3 harfle başlar, demek ki 2000 modellerde uygulamamışlar.