škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akaryakita anormal zam

fenomen · 89 · 19411

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Dahada artacak emin olun, hiç bir zaman oturupta vergi düşürmeyi asla konuşmazlar, konuşamazlar, konuşturtamazlar imkanı yok böyle bir şeyin. Ben hesabımı yaptım mazot 5 TL olana kadar rahatça binebiliyorum, 5 TL olsa mazot 20-25 krş yakar km'de, şu an çoğu LPG kullanıcısının miktarı. Yani 1-1.5 sene daha binebilirim (gelirde ciddi değişme olmaz ise) ortalama düşüncem. Sonrasında otomobil artık her gün eşek niyetine kullandığım mal olmaktan çıkar keyif aracım olur :lol:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ANTARES;166331
...angus...
Onlar bile gelir gelmez kaçacak delik aradılar.:wnk:Biz?

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;166214
Artık olay caydırmaya kaydı, benzin zammını geç benzinli arabaya godaman biniyor ama son mazot ve LPG zamları bunu gösteriyor, artık az binin derci bi zihniyet oluşmuş, trafik-hava kirliliği gibi sosyal amaçları var mı bilmiyorum ama ille bineceksen ver diyorlar.

Tek kara yolu taşımacılığı (bundanda vazgeçilmesi lazım artık) ve çiftçi için üzülüyorum, bugün yine iş çıkışı saatlerinde ben dâhil yollar tıklım tıklım araba doluydu zor geldim eve. Biniyorsunuz işte, biniyorum, biniyoruz. Ama ucuz olsun istiyoruz elbette hakkımız keşke ucuz olsa ama hâla ne hikmet biniyoruz binebiliyoruz. İlginç. ! ?

Valla bunların aklında sinsilik var başkada birşey yok. Az binin, çevre az kirlensin zihniyeti yok. Olsaydı zaten, önce o aşırı gürültülü minibüsleri, sonra o ortamı simsiyah yapan otobüsleri ortadan kaldırırlardı. Seçim öncesi millete kömür dağıtmazlardı.Daha gelmeden elektrikli otomobile vergi bindirmezlerdi. Mevcut hibrid otomobillerin alımını teşvik edici işler yaparlardı.

Unut onu, bunların sosyal zihniyeti yok.

Bunların akılları fikirleri sinsice fikirler üretip hayata geçirmek. En basitinden ismi lazım değil, biryerde lüks bir proje önünde hemde tam önünde camii inşaatı yapılıyor ama hiçbir yerinde projenin ne olduğu yazmıyor. Niye acaba...

Otomobile biniyoruz çünkü altyapı yok, ayrıca ben keyif amaçlı binmiyorum, binemiyorum, çünkü keyifle binecek vaktim yok, ancak cumartesi-pazar evde oluyorum, onda da mecbur kalmadıkça otomobili trafiğe çıkartmıyorum, çünkü park yeriydi..vs'di delirme seviyesine geliyorum.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir şey yapmalı mı yapmamalı mı?
işine mi bakmalı,gemini mi yürütmeli?
Düşünmeli mi,ayak mı uydurmalı?
köşeyi mi dönmeli,kolaydan mı kazanmalı?
Mangalda kül,sütten çıkmış ak kaşık!
Eee,nerde kalmıştık?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;166409
bir şey yapmalı mı yapmamalı mı?
işine mi bakmalı,gemini mi yürütmeli?
Düşünmeli mi,ayak mı uydurmalı?
köşeyi mi dönmeli,kolaydan mı kazanmalı?
Mangalda kül,sütten çıkmış ak kaşık!
Eee,nerde kalmıştık?

Şu an için kimse birşey yapmıyor ya da yapamıyor. Höt zöt ile herkes korkudan ölüyor. Bir eylem, sonra bir iftira, bir bakmışsın Silivri'desin, ama denizde değil menünün pek iç açıcı olmadığı bir yerde...
Şu an için herkes 3 maymun durumunda. Köşeyi dönenler döndü, onlara koymaz. Bizlerde, tökezleyerek yürüyenlere ayak uydurmaya ritim bozmamaya çalışıyoruz.
Nerede kalmıştık, tabiki geri viteste...
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dünyada kaç ülke var ?

neden en pahalı biz sormak lazım?

ya herşey ucuz bu ülkede bırakın benzin litresi 4 tl olsun  diyende çıkar merak etmeyin

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;166420
dünyada kaç ülke var ?

ya herşey ucuz bu ülkede bırakın benzin litresi 4 tl olsun  diyende çıkar merak etmeyin

Kişi başı milli gelir 15.000 küsür dolar oldu ya, o yüzden koymaz 4TL kimseye. Nasıl hesapladılarsa artık...

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;166420
dünyada kaç ülke var ?

Ben derim, daha once de demistim zaten:) Hersey ucuz degil mi? Degil dersen de daha cok arastirma yapmanizi tavsiye ederim. AB ulkesinde bir ogretmenin net maasinin 600Eur (bunu TR'de artik tezgahtarlar kazaniyor) seviyesinde oldugunu ev kirasinin en az 350Eur oldugunu dusunursek evet! BUgun global bir firmanin TR subesinin genel mudurunun, kendinin ustu olan bir yonetici olan Viyana gibi gelismis bir sehirden yasayan adamdan daha fazla kazanmasi durumu var ise evet!
Yetinmeyi bilmeli insanlar aglanmaya gerek yok, varsin bir benzinde pahali olsun kaldi ki enerji bakani da soylemis, talep arttikca fiyatta artacak diye (tabi ki tek neden bu da degil), aman efendim olur mu bu millet otobus ile servis ile ise-okula gidecek millet mi ne demek arabasiz cise bile gitmeyiz diyorlarsa sonucta ortada!
Su Ispark midir nedir o olayi her yere yapsinlar, fiyatini da 2 katina cikarsinlar ondan sonra bakalim millet araba ile gidiyor mu her yere? Buradaki sistem buna cok yakin mesela, merkeze noel senliklere gidelim diyoruz, araba ile gitmemen hatta gidememem icin caydirici sebepler;
gitmek istedigimiz meydan sehrin 1.bolgesi benim aracimda 3.Bolge park karti var ve o bolgede serbest park bolgesi yok, mecburen ozel park aramak lazim bul bulabilirsen, ya da baska yere gitmek ayni problem park bulabilecek miyiz, ee n'ldu biz de artik toplu tasima ile gitmeye basladik.
Bir aile de 3-4araba olacak, efendim otomobilin tarihi bizden sorulur biz bunsuz uyumayiz bile diyorsa millet sonucuna da katlanacak.

Bunlari yazmamim sebebi, kesinlikle yakit zammini desteklemem degil, yazimi senin yazina binaen yaziyorum; zira daha onceki bir yazima atif olmus gibi geldi bana ama konunun tamami degil sadece kalmasini istediginiz bolumu kalmis aklinizda.

Lutfen, duyumlarinizi, kendi ozel dusuncelerinizi degil, bildiklerinizi, karsilastirabildiklerinizi paylasmaya calisiniz.
Ben, tarih konusunda, ekonomi de, medya sektorunde isin icinde oldugumdan cok sey biliyor olabilirim, gerektiginde de cok oterim, ama bilmiyorsam bir konuyu bunu yapmam, az once fabia'nin on cekis kancasi nerede diye sordum, bir cogu icin gulunc olabilir bu ama bilmedigim, deneyimimim olmadigi konuda otmem.

Insallah bu yazi ile birlikte konunun akisi yine siyasete kaymaz :D Cok ta uzun oldu be, iyice dolmusum:)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben yazarken ne senin yazılarını okudum nede aklımda bişey kaldı ama insanların körü körüne yapılan bu zamları polyanacılık oynarak savunacaklarını tahmin edip bu sözü söyledim sen üstüne alınmışsssın vesselam.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;166441
valla ben yazarken ne senin yazılarını okudum nede aklımda bişey kaldı ama insanların körü körüne yapılan bu zamları polyanacılık oynarak savunacaklarını tahmin edip bu sözü söyledim sen üstüne alınmışsssın vesselam.

Zira gecenlerde boyle bir konu vardi orada yazmistim, millet aglaniyor hatta Hakan kardesimiz de maaslari vs. yazmisti (hangi konu hatirlamiyorum) orada yazmistim, bana atifta bulunuyorsun diye yazdim ama  durum ne yazikki zaten bu, kirici oldugumu sanmiyorum ama yine de kusura bakma...
Durum uzucu akaryakit fiyati dunyanin en pahalisi, ki TR dunyanin en zengini degil, ama insanlarda hic mi suc yok? BU durum uluslararasi iliskilerden kaynaklaniyor, bunu da hukumet cozecek, yapamiyorsa o zaman fanatizm ile oy vermeyecek insanlar...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;166039
arkadasıma sonuna kadar katılıyorum.grev yapmak lazım aslında ama bizim millet bi araya gelemezki binmeyecen arkadas 1 ay arabaya istasyonlara girmeyeceksin bak bakalım fiyatla nasıl düser
benim evimle işim arası güzergahı olan otobüs var mı ?tabiki yok..hadi diyeyim ben yürüyeyim 1 km spor olur.e peki iş çıkış saatime otobüs var mı?tabiki yok..benim gibi kaç kişi bu durumdan muzdarip sokağa çık herkese sor 10 kişiden 8i yok diyecek.ha ben işe arabaylamı gidip geliyorum,yok bisikletle gidiyorum.soğuk havalarda yağmurlu havalarda araçla gidiyorum.ben kendi kendime protestomu yapıyorum..
ha türkiyede tek başına yaşarsan rahat yaşarsın ama bi aile geçindiriyorsan çok zor.heleki kiradaysan heleki özel sektörde çalışıyorsan...sadece benzin 4 lira olmuş mazot bu kadar olmuşla olan bişi değil bu enerjı bakanı açıklasın istediği kadar önce düşürsün vergileri 1 milyon zam kosunlar gene içim acımaz...
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2010, 12:04:07 Gönderen: demir_01 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpko;166434
...AB ulkesinde bir ogretmenin net maasinin 600Eur (bunu TR'de artik tezgahtarlar kazaniyor) seviyesinde oldugunu ev kirasinin en az 350Eur oldugunu dusunursek
Türkiye' de asgarî ücret net 518,18 lira, yaşanabilecek gibi bir evin kirası 450-500 lira.
Alıntı yapılan: alpko;166434
...global bir firmanin TR subesinin genel mudurunun, kendinin ustu olan bir yonetici olan Viyana gibi gelismis bir sehirden yasayan adamdan daha fazla kazanmasi durumu var ise
Türkiye' de herkes genel müdür değil ki.:wnk:

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;166452
Türkiye' de asgarî ücret net 518,18 lira, yaşanabilecek gibi bir evin kirası 450-500 lira.

Türkiye' de herkes genel müdür değil ki.:wnk:

Asagari ucrete deginmedim, asagari ucretin 180Eur oldugu AB ulkesi var mesela.

Ornek verdigin ev en az 2 odadir, 300Eur/600Tl'ye bulunacak ev studyo tarzi bir odadir, mutfagi odanin icinde. Disariya cikip 2Lira'ya da doner yersin, SSK tum ilaclarina kadar oder mesela, genelleme ile bakmak lazim konuya.

Ikinci konu da ornekler cogaltilir, TR'deki tezgahtari ornek vermistim onun icinde.. Tezhagtar ve Ogretmen ornekleri!

Hocam, istedigin bolgeleri alirsan, konuyu tamami ile benimsemezsen yanilgiya duseriz, bunu sende iyi bilenlerdensin:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Satılık benzinli Roomster, kelepir, muhayyer, hocadan, sigara içilmemiş, bakımlı  :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alpko;166460
Asagari ucrete deginmedim, asagari ucretin 180Eur oldugu AB ulkesi var mesela.

Ornek verdigin ev en az 2 odadir, 300Eur/600Tl'ye bulunacak ev studyo tarzi bir odadir, mutfagi odanin icinde. Disariya cikip 2Lira'ya da doner yersin, SSK tum ilaclarina kadar oder mesela, genelleme ile bakmak lazim konuya.

Ikinci konu da ornekler cogaltilir, TR'deki tezgahtari ornek vermistim onun icinde.. Tezhagtar ve Ogretmen ornekleri!

Hocam, istedigin bolgeleri alirsan, konuyu tamami ile benimsemezsen yanilgiya duseriz, bunu sende iyi bilenlerdensin:)
Onu bunu bilmem; birisi anahaberde koleksiyonuna yeni kattığı otomobilini tanıtırken, bir diğeri pazardaki artıkları topluyor bu ülkede. GSMH 15.000$ olmuşmuş. Ben tam alamadım ki o parayı. Hanginiz aldıysa versin paramı.:hih:
:kiki: