škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

mk V gti - type-r

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşımın roll denemelerinden bir video

Mk5 Golf GTI specler: chip, egzost, filtre, dumpvalve

Fn2 Type-R specler: 12.5 sıkıştırma Piston, Toda spec C Cams (dereceli  egzantrik), RRC intake, Hondata Flashpro (beyin), Filtre, Egzost,  headers, koltuklar sökük

Deneme hızı: 2.de 60km/h -- GTI iki kişi type-r tek kişi

keyifli seyirler

http://www.streetfire.net/video/bs-f...t3_2095173.htm

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hondaya o kadar döşemişler malzemeyi ama panzerin hakkından gelememiş yazık..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Honda uzar diye tahmin ettim ama VW bu GTİ da olunca şakası olmaz :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alp' in arabasımı bu GTI :) Eğer oysa sürücüsüne rağmen geçmiş o kadar diyim ben size :++::++:
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;167989
Alp' in arabasımı bu GTI :) Eğer oysa sürücüsüne rağmen geçmiş o kadar diyim ben size :++::++:
puahahahahha :D demek ben olsam direksiyon da :D

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Atmosferik motor devri kapandı artık. Bu tip bir honda ile yapılacak şey bu tür atraksiyonlara girip de rezil olmak yerine evin önünde yıkayıp parlatmak veya en fazla caddede görünüşüyle hava atıp kendini tatmin etmek olmalıdır :) Bunları hondaya gönül vermiş biri olarak üzülerek de olsa yazmak zorundayım...

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
K20 Turbo olunca GTI MTI kalmıyor onu napıcaz peki:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Baran35;168183
K20 Turbo olunca GTI MTI kalmıyor onu napıcaz peki:)

Zaten amacımız Hondaların atmosferikteki üstün başarısına mukayeseli bir bakış, 1.6 VTi bile turbolasan güzel modifiye etsen enjektör menjektör, egzantrik, forged pistonlar vs.... motora bakınca mor hortumlar, krom turbo boruları ve tamponun önüne taşmış inter bir şekil varsa bırak 2.0 TFSI'yı, 4-5-6 litre V8 lere kayar o makine.

Maksat başka, stockca beygirler yakın, ama arada beslenme farkı var olay bu.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten bende ondan bahsediyorum turbo motora chip yapınca güç artışı muazzam oluyor stokçana muhabbeti kalmıyor.

Ayrıca FN2 lerin gayet vasat gittiğini herkes biliyor EP3'e yukarıda Fn2 ye yapılan işlemler yapılınca araç gayet başarılı yürüyor.

Not: Bende normal kullanım için GTI'ı tercih ederim zira hem daha az yakıyor hem daha güzel gidiyor hemde chip ile gayet güzel güçler alınıyor.

Ama yok ben otobana çıkarım gazlarım diyorsan haftasonu kullanırım arabamı diyorsam K20 makina+Turbo ile alayına saplama spec yaparım tartışmam bile.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 15:52:25 Gönderen: Baran35 »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hondayı turbalayabliyorsunda bunlara armut mu toplatıyorsun. 600 650 bg lere çıkartılmş yürütülen tfsi lar var ki hondayı turbolamaya harcanacak paraya çok daha fazlasıda mümkün. hondanın miladı doldu bitt ikapandı. honda turbo olsaydı şu olsaydı bu olsayı.

halamında t.....ları olsaydı amcam olurdu zaten.

bu arada dün dyno ya çıkartılmş bu araç. alp msnden bişiler yazmış hatırladığım tek kısmı şuan 365 nm tork veriyor.

not: araç dsg ve çatır çatır yürüyor şuan. :)

birde hatırlatma gereği duydum. mk V gti lar yaklaşık olarak 1380 - 1470 kg aralığında gelir donanıma bağlı olarak. bu videodaki araçta deri koltuk haricidne full donanım bir araç :) hangi civic 1400 kg geliyor :D yarıştığı adam arabanın yarısını söküp gelmiş gene avucunu yalamış :)
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2010, 19:53:39 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuçta şahine kartala bile turbo şekli yapsan stock bi TypeR'a nal toplatabilir. Aslında buradaki amaç Hakan'ın da dediği gibi spor kompakt sınıftaki 2 aracın;başarılı atmosferik bir araçla turbo bir aracın güç karşılaştırması. Sonuç turbonun yüksek torkundan dolayı baştan belli ama yine de arkadaş aracı soyarak şansını denemek istemiş :++:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gti yazılımını hard bir yazılım ile değiştirmiş arkadaşım. geçen gün paşaoğlunun dynosunda 280 bg 424.4 nm tork verdi gti :)

1.7 bar peak 1.5 bar continius basınç basıyor şuan istanbul içi dur kalk yakıt değeri 11 lt. :)

kapasitesi görüldü. 1.7 bar fazla kısmetse paket yazılıma dönüp daha az güç uzun ömür sorunsuz zevk moduna alınacak inş.